Wstęp

Witam Cię serdecznie w moim serwisie dotyczącym bieżącej analizy sytuacji na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Umieszczam tu przede wszystkim analizy indeksów giełdowych, które pozwalają na zorientowanie się czy sytuacja na giełdzie sprzyja kupowaniu, czy sprzedawaniu akcji. Zachęcam Cię do regularnego śledzenia moich artykułów, a zobaczysz, jak często zaskoczą Cię wnioski, które z nich wyciągniesz. Być może będziesz również w stanie dostrzec korzystne dla siebie okazje do zainwestowania swoich środków.

Dlaczego powstaje ten blog? 

Jakiś czas temu, osoba mi bliska, która dowiedziała się, że zamierzam inwestować na giełdzie, podsumował moją decyzję dwoma zdaniami:  

„Giełda to harard, jak w kasynie. Mój znajomy już stracił pieniądze, a przecież ma ich bardzo dużo i w dodatku korzystał z doradców”. 

Czy giełda to rzeczywiście hazard?  

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hazard Hazard – wszystkie gry pieniężne, w których o wygranej w mniejszym lub większym stopniu decyduje przypadek. Słowo „hazard” pochodzi z języka arabskiego: „az-zahr” znaczy „kostka”, „gra w kości”. W języku angielskim dosłownie przetłumaczone oznacza „niebezpieczeństwo”, „ryzyko”. 

Z pewnością to co dzieje się na giełdzie, nie podlega przypadkowości, a większość zjawisk ma swoją przyczynę i skutek. Inwestowanie na giełdzie może nieść niebezpieczeństwo, ale dla osób nieprzygotowanych. Aby pomyślnie inwestować, musimy być zorientowani w tym, co tak naprawdę dzieje się na rynku, dzięki temu będziemy podejmowali mądre decyzję.  

Z każdym dniem, obserwator tego bloga będzie miał okazję przekonać się, że giełda ma niewiele wspólnego z hazardem, a już na pewno nie podlega pod powyższą definicję.  

 

Do kogo jest skierowany blog? 

Blog ten powstaje między innymi dla osób, które chciałyby zacząć inwestować swoje środki na giełdzie tylko nie wiedzą kiedy i w jaki sposób zacząć, lub już inwestują pieniądze na rynku kapitałowym, ale nie mają wystarczająco dużo czasu, aby dokładnie analizować tego, co dzieje się na giełdzie.  

Zachęcam również do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami abyśmy wspólnie rozszerzali swoją wiedzę na temat rynku kapitałowego. 

 

Zapraszam na przygodę z inwestowaniem i życzę pokaźnych zysków. 

Zastrzeżenie.

Wszystkie prezentowane na niniejszym blogu informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) .
Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.Transakcje CFD i Forex wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich zainwestowanych środków.

Gold & Silver

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.