Przebicie dołem średniej SMA100 przez #PKO BP oraz formacja RGR na #WIG20 dają sygnały korekty na największych spółkach.

Ostatnio pisałem, ze kurs spółki PKO BP konsoliduje się pomiędzy średnimi SMA 100 oraz SMA200, a wyjście z tej konsolidacji będzie zapowiedzią trendu dla spółki, co obrazuje poniższy wykres. Więcej szczegółów na stronie: Kurs #PKOBP w ważnym momencie. Jest szansa na mocniejsze wzrosty. Wsparciem SMA100, oporem SMA200. Dla przypomnienia, zwracam uwagę na tą spółkę z tego względu, że ma największą wagę dla całego WIG20.

pko_d 15-09-2014

Wykres 1: PKO BP, interwał dzienny. Pomarańczowa linia SMA100. Niebieska linia SMA200
Stronie popytu nie udało się na wczorajszej sesji obronić poziomu średniej SMA200, a kurs spółki wyrysował długą świecę spadkową, schodząc poniżej średniej SMA100. Ponadto, została przełamana linia trendu wzrostowego (poniższy wykres).

PKOBP dzienny 24-09-2014

 Wykres 2 : PKO BP interwał dzienny. Pomarańczowa linia SMA100, Niebieska linia SMA200
Z punktu analizy technicznej pojawił się sygnał sprzedaży, więc posiadający długie pozycje na tej spółce powinni być ostrożni i przynajmniej zastosować stop loss np. tuż poniżej ostatniego dołka - 37,5 zł. Można też, obserwując indeks WIG-BANKI, uważać na moment wyjścia z ostatnio utworzonego kanału wzrostowego (poniższy wykres). Jeśli to nastąpi, to wówczas warto pomyśleć o zamknięciu długiej pozycji.
WIG-BANKI dzienny 24-09-2014Wykres 3: WIG-BANKI interwał dzienny.
Uwagę powinien zwrócić również fakt, że na wykresie dziennym indeksu WIG20, została ukształtowana formacja głowy i ramion, zapowiadająca odwrócenie trendu na spadkowy.

WIG20 dzienny 24-09-2014

Wykres 4: WIG20 interwał dzienny
Ze śmiałą tezą o zmianie trendu na podstawie powyższych wniosków można jeszcze być powściągliwym (póki sektor bankowy jest w trendzie wzrostowym). Natomiast słabość PKO BP podczas ostatnich sesji oraz formacja RGR na WIG20 wskazują, na co najmniej ruch korekcyjny.

 

>> Jeśli uwa­żasz powyż­szą treść za war­to­ścio­wą, to pro­szę Cię o podzie­le­nie się nią z inny­mi. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.